CO NOWEGO?
Loading...

Inwestowanie w kryptowaluty - jak zacząć? Jak kupić bitcoin, etrhereum i inne krypto?

 

bitcoin, bitcoin jak zacząć, bitcoin kurs

Dokładnie 0,063 USD, tyle kosztował bitcoin (BTC) na początku swej drogi. Dziesięć lat później bitcoin przebijał swoje kolejne szczyty. Najwyższe ATH osiągnął w 2021 roku, ustanawiając rekord na poziomie ponad 40 000 USD. Jeden z największych konsorcjów finansowych JPMorgan Chase mówi o 147 000 USD za 1 BTC. Raoul Pal mówi o 1 mln USD na przestrzeni pięciu lat. Czy to czas, byś i ty został częścią rozwoju nowej technologii? 

 

Bitcoin - postęp, który zmieni otaczający nas świat!


Dzisiaj już nikt nie może zanegować postępu, jaki wiąże się z technologią blockchain. Internetowa waluta to nie film science fiction, a realny świat, postęp zmieniający naszą rzeczywistość. Zmiany w systemie płatności są czymś zupełnie naturalnym, a historia perfekcyjnie je zobrazowała. 

Technologia blockchain ma potencjał na to, by zrewolucjonizować szereg obszarów sektora finansowego, dlatego poświęcamy dużo uwagi, aby dobrze ją rozumieć i testować możliwe zastosowania tej technologii w naszym banku. ~ Szymon Wałach, dyrektor pionu klienta detalicznego w PKO BP.

Niegdyś żołd rzymskim legionistom wypłacano w soli. Wcześniej jednak istniał barter, gdzie wymieniano się bezpośrednio towarami. Potem poszukiwacze złota eksplorowali naszą planetę w poszukiwaniu cennego kruszcu. Złoto stało się podstawą do wypłacania ekwiwalentów w gotówce. Dodruk gotówki przestał mieć pokrycie w złocie i tak poczuliśmy inflację. Papierowy pieniądz to jeden z etapów, który być może, właśnie teraz, w tym momencie znika na naszych oczach. Inwestując w kryptowaluty dołączasz do grona tych, którzy widzą w nich kolejny etap postępu cywilizacyjnego.

 

-> Kup swojego pierwszego bitcoina na zaufanej giełdzie krypto

-> Kreatywne pomysły na dodatkowy zarobek w internecie

 

 

Powody dla których bitcoin powinien stanowić część twojego portfela  

Internetowe złoto, na takie miano od lat pracuje najpopularniejsza wśród kryptowalut - bitcoin. Projekt Sathosi Nakamoto został tak zaprojektowany, by bitcoin konkurował ze złotem. Górnicy kopiący bitcoina mogą wydobyć jego określoną ilość, co znacząco powoduje wzrost aktywa. Bitcoin staje się zabezpieczeniem przed gwałtownie postępującą inflacją, a jednocześnie oferuje gigantyczne wzrosty z inwestycji w porównaniu z innymi możliwościami. Bitcoin notował wzrosty na poziomach kilku tysięcy procent! Dla porównania, najlepsze lokaty aktualnie oscylują na pograniczu 1%.

Bitcoin działa trafnie w 100%, co daje duże możliwości do zastosowania technologii blockchain do przechowywania wszelkich wartości, od papierów wartościowych, przez rejestry ziemi, księgi wieczyste, dokumentacje medyczne, numery pesel… możliwości jest wiele. ~ Krzysztof Piech 

Bitcoin to jednak nie jedyny wybor. Różnorodnośóć kryptowalut, aktuane kursy, wykresy oraz niezbędne dane sprawdzimy na → coingecko.com.

 

Gdzie kupisz bezpiecznie wybrane kryptowaluty?


Jedną z najczęściej wyszukiwanych informacji w Google jest hasło - bitcoin, gdzie kupić? W Polsce najbezpieczniejszym miejscem na zakup swoich pierwszych kryptowalut jest giełda → BitBay. Giełda oferuje kupno bitcoina, ethereum, litecoina oraz pozostałych altcoinów. Prowizje pobierane za sprzedaż kryptowalut są stosunkowo niskie i właściciele umożliwiają dokładnie prześledzenie ich na swojej stronie.

 

Kolejne miejsce to → Binance. Giełda umożliwiająca szybki i bezpieczny zakup wybranych kryptowalut. Od 2018 roku największa giełda pod względem osiąganych wolumenów.

 

Kupno swoich pierwszych kryptowalut nie jest polecane przez kantory internetowe, które pobierają gigantyczne prowizje i dodatkowo często wymagają skomplikowanej procedury weryfikacji swojej tożsamości. Jeśli zatem w głowie pojawiła się nam myśl - bitcoin jak zacząć? Konto założone na zaufanej giełdzie kryptowalut będzie najlepszą decyzją.


-> Kupno bitcoin, ethereum, litecoin - sprawdź ofertę najlepszej giełdy!

 

Mam już bitcoina - i co dalej?


Początkujący inwestorzy mają dwie możliwości inwestowania w kryptowaluty. Pierwsza to hodlowanie, czyli powolne zbieranie wybranych krypto i uzbrojenie się w cierpliwość. Ten rodzaj inwestora nie sprawdza codziennie wykresów i nie żyje w strachu na widok drobnych wahań. Po kilku latach skumulowana kryptowaluta, może przynieść oczekiwany zwrot. To idealna opcja dla początkujących inwestorów, a swój pierwszy zakup warto zacząć od bicoina.

 

-> Najlepsze szablony WooCommerce do stworzenia internetowego biznesu

 

Druga grupa inwestorów to ci, którzy zarabiają na spekulacji. W tym wypadku wymagana jest jednak wiedza, która potrafi obliczyć rachunek prawdopodobieństwa i porównywać cykle danych krypto. Dodatkowo nie obejdzie się również bez śledzenia najważniejszych wydarzeń ze świata i regularnego sprawdzania wykresów.

 

We’ll never see $20k BTC again.

$24k support would need a black swan event to breakdown.

Floor price supported by long term buyers is rising very fast. ~ Willy Woo


 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza