CO NOWEGO?
Loading...

Kim jest Tumblr Girl? Atrakcyjność dyktowana przez blogosferę

 tumblr girl, tumblr boy, tbt, YOLO, tumblr

Tumblr to nic innego, jak platforma mikroblogowa. Tumblr zostało założone przez David Karp w 2007 roku. Platforma ta została wykupiona przez Yahoo, a później sprzedana Automattic. Użytkownicy mogą na niej tworzyć różne treści w różnych formach. Może to być obrazek, tekst, czy też wideo. Możliwe jest również nagranie samego dźwięku i go umieszczenie w swojej przestrzeni. Tak powstaje Tumblr blog. Zakładając głównego bloga uzyskuje się dostęp do wszystkich funkcji. Można między innymi obserwować innych blogerów, zadawać pytania, czy też lubić konkretne posty.

Co to znaczy Tumblr Girl, #tbt i YOLO?

Użytkownicy Internetu tworzą swoje własne skróty i powiedzenia. Duża część z nich powstała na Tumblr lub jest na tej platformie powielana. Osoby niezaznajomione z tematem zazwyczaj nie są w stanie odgadnąć co znaczą poszczególne skróty. Zacznijmy od Tumblr Girl. Jest to dziewczyna, która udostępnia swoje zdjęcia na swoim blogu. Przypisuje się jej szereg cech, gdyż popularność konkretnych dziewczyn sprawiła, że zaczęły się pojawiać kolejne, podobne do nich. Wśród tych cech wyróżnia się fakt robienia sobie samemu zdjęć, czyli selfie. Jest ona zazwyczaj atrakcyjna i podoba się chłopcom. Ubiera się modnie, wie jak się uczesać, umalować i jak dobrać dodatki. Co ciekawe, pojawia się nawet taka charakterystyka Tumblr Girl, która nosi albo bieliznę Calvin Klein lub koronkową, która czasami wystaje spod ubrania.

Analogicznie, Tumblr Boy to będzie niemal idealny chłopak, który również sam sobie robi zdjęcia, ubiera się modnie i nosi modną fryzurę. Podoba się dziewczynom. YOLO to skrót od angielskiego You Only Live Once. W tłumaczeniu na polski, chodzi o to, że żyje się tylko raz. Powiedzenie to podkreśla szaleństwo, młodość i spontaniczność. Często używany w sieci skrót to również - #tbt. Jest to skrót od angielskiego Throwback Thursday, czyli jakby wspomnieniowy czwartek. Chociaż mówi o czwartku, publikuje się go niezależnie od dnia tygodnia, a ma na celu po prostu publikacje wspomnień.

Dlaczego warto wejść w świat tumblrowej blogosfery?

Na omawianej platformie można również tworzyć blogi dodatkowe, czyli poboczne do bloga głównego. Tumblr to przestrzeń w Internecie, gdzie każdy może stworzyć swój kawałek świata. Wyrazić się, np.: przez publikację własnych utworów, grafik itp. Omawiana platforma umożliwia również poznanie ludzi podobnych do nas. O podobnych zainteresowaniach, umiejętnościach, czy też poglądach. Niejednokrotnie mogą wywiązać się ciekawe dyskusje, które szczególnie dla twórców różnych treści mogą być niezwykle wartościowe.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza