CO NOWEGO?
Loading...

Czym jest WordPress i jak zacząć?

 WordPress jak zacząć, co to jest WordPress

Co to jest WordPress? To najważniejsze pytanie jakie powinniśmy zadać sobie na samym początku swojej przygody. WordPress, a inaczej CMS (Content Management System) jest to jeden z najpopularniejszych systemów do tworzenia i zarządzania stroną internetową lub blogiem. Został stworzony w 2003 roku przez Matta Mullenwega i Mike’a Little’a. Program sam w sobie jest darmowy, a jedyne koszty jakie ponosi potencjalny użytkownik to koszty domeny oraz serwera.

Jak rozpocząć swoją przygodę z WordPressem?

Na początek bardzo istotny będzie wybór odpowiedniego hostingu, czyli serwera na którym będzie znajdować się strona. Jest to koszt od 100 zł do 400 zł. Zaraz po hostingu, najważniejsza będzie domena, czyli adres strony internetowej. Tutaj koszt jest między 50 , a 123 zł brutto.

Jak pobrać i zainstalować?

Ważnym krokiem jest konfiguracja domeny, a następnie otwarcie jej w przeglądarce internetowej. W tym momencie powinien pojawić się ekran instalacji. Teraz wymagane będzie wprowadzenie danych:

  • nazwy bazy danych
  • nazwy użytkownika
  • hasła
  • adresu serwera bazy danych

Jak zacząć korzystać z WordPressa?

Istotnym krokiem po zainstalowaniu programu będzie dokładne zapoznanie się z nim oraz sprawdzenie jego możliwości. Bez tego nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać jego potencjału.

Eleganckie motywy WordPress

Osoby korzystające z WordPress mają możliwość dowolnych zmian w wyglądzie strony, dzięki udostępnionym motywom. Dzielą się one na te darmowe i te płatne.
O płatnych szablonach więcej znajdziesz w tym wpisie - Skąd pobrać płatne motywy WordPress? Szablony darmowe są dostępne w katalogu, a szablony płatne można zakupić w sklepach internetowych lub u programistów.

Ogromny wybór wtyczek

Również dzielą się na bezpłatne i płatne. Wtyczki znacznie poszerzają nasze możliwości w zakresie tworzenia i zarządzania stroną, np. pozwalają na więcej ustawień SEO, czyli pozycjonowania, które ma ogromny wpływ na zasięg naszej strony.

Zalety CMS WordPress

Najważniejszą zaletą programu jest na pewno jego łatwość w użyciu i funkcjonalność. Jest to program bardzo intuicyjny, więc gdy już zapoznamy się z jego budową oraz możliwościami, tworzenie i zarządzanie naszą stroną internetową lub blogiem będzie proste, szybkie i przyjemne.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza