CO NOWEGO?
Loading...

Kreatywne pomysły na dodatkowy zarobek w internecie


Praca zdalna z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy doceniają ten model pracy. Elastyczny czas pracy, brak potrzeby wychodzenia z domu i  bez czujnego oka szefa nad głową. To tylko nieliczne zalety z tej formy współpracy. Dziś jednak, przedstawimy wam kilka sposobów na dodatkowy zarobek do swojej wypłaty. Wszystkie pomysły dotyczą działalności w internecie. Być może z czasem przerodzą się one w przyzwoity dochód pasywny lub stały sposób na utrzymanie.

Twój sukces, to twoje zaangażowanie

Żaden z tych pomysłów nie jest złotym środkiem na sukces, bez odpowiedniego zaangażowania. Oferty na popularnych serwisach ogłoszeniowych, gdzie znajdziemy propozycje pracy zdalnej oferującej zyski rzędu kilkunastu tysięcy złotych, brzmią jak dobra ściema. Często takie ogłoszenia nie mają dokładnego opisu czym mielibyśmy się zajmować. Poniżej przedstawiamy wam kilka realnych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy:

Własny sklep internetowy generujący stały dochód pasywny

Pierwszy sposób jaki wam zaprezentujemy, to własny sklep internetowy. To idealne rozwiązanie dla osób, które wytwarzają jakiś produkt lub towary, mają kontakty z hurtowniami lub chcą sprzedawać w modelu dropshipping. W skrócie jest to świetny pomysł dla tych, co potrafią kupić taniej i drożej sprzedać. 

„Aby stać się bogatym, musisz zarabiać pieniądze podczas snu.” David Bailey

Pamiętajcie, najważniejszą rzeczą, która będzie odpowiadać za sukces waszego sklepu, to  wasz produkt lub usługa. Bez tego was sklep nie ma szansy zaistnieć. Jeśli wiecie co możecie sprzedawać, to poniżej dajemy wam instrukcję - jak założyć własny sklep internetowy?

Jak założyć sklep internetowy? 

Własny sklep internetowy możecie otworzyć w błyskawicznym czasie. Istnieje na to kilka sposobów, różnią się one potrzebnym kapitałem do zainwestowania oraz potencjałem związanym z rozwojem swojego sklepu. W ostatnim czasie umieściliśmy tu artykuł o darmowych szablonach Blogspot, które pozwolą stowrzyć własny sklep internetowy. 


Pobranie szablonu oraz dostosowanie go do swojego sklepu, będzie pierwszym krokiem. Kolejnym musi być własna domena. By znaleźć tanią domenę warto wyszukać ją u jednego z najtańszych rejestratorów domen internetowych nazwa.pl. Wpisując ten kod, dostajesz na ich usługi 25% rabatu: ea96-3827-5574

Pamiętajcie, nazwa domeny musi być chwytliwa. Najlepiej jeśli będzie krótka i zmieści się w ośmiu literach. Dobra informacja jest dla was taka, że to rozwiązanie nie będzie wymagać od was zakupu hostingu oraz jego regularnego odnawiania, co bywa kosztowone.

WordPress i jeszcze większe możliwości!

Jednak rozwiązanie jakim jest Blogspot mocno blokuje możliwość rozwoju sklepu i konfiguracji waszej strony internetowej. Jeśli planujecie poważnie rozwijać swój sklep, zdecydowanie lepiej sprawdzi się sklep internetowy oparty o WordPress. Świetne szablony znajdziecie klikając w link poniżej. 


Wybierając tą opcję, musicie pamiętać już nie tylko o domenie, ale również o odpowiednim hostingu dla swojego sklepu.

Zadbaj o chwytliwy opis produktów i prowadź bloga

Następną rzeczą, będzie stworzenie opisu produktów oraz bloga. Jeśli jesteś utalentowany i potrafisz tworzyć chwytliwe teksty, możesz podjąć się tego zadania samemu. Jednak w przypadku, gdy będzie trzeba przygotować setki opisów lub napisać specjalistyczny artykuł na bloga, lepiej będzie zlecić to fachowcom. Jeśli zastanawiasz się do czego będzie Ci potrzebny blog na stronie sklepu internetowego, to śpieszymy z odpowiedzią. Blog pomoże Ci pozycjonować twój sklep oraz pokaże Cię jako eksperta w danej branży. Jeśli wybierzesz opcję w której chcesz oddelegować opisy produktów i prowadzenie bloga fachowcom, musisz nawiązać współpracę z profesjonalnym copywriterem. Możesz przykładowo skorzystać z usług kompetentnych copywriterów, którzy realizują zlecenia na jednej z poniższych stron.

Linki do stron:


Dotrzyj do swoich potencjalnych klientów

Na koniec zostaje najważniejsza rzecz. Oczywiście żaden sklep nie sprzeda nic, do momentu aż ktoś nie dowie się o jego istnieniu. W tym celu trzeba przeznaczyć określony budżet na marketing oraz pozycjonowanie. 

„Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt poza nami nie wie, co robimy.” – Henderson Stuart

Bardzo fajną ofertę ma tutaj linkhouse, ich zalety to świetny kontakt z klientem oraz skuteczność. Tego samego nie można powiedzieć o wielu pseudo agencjach oferujących swoje mocne linki na Allegro. 


Kilka szczegółów o które powinieneś jeszcze zadbać

Z drobnych rzeczy jakie musisz jeszcze pamiętać po założeniu sklepu internetowego to przygotowanie własnego loga. To właśnie logo będzie twoim znakiem identyfikacyjnym. Porządny sklep nie obejdzie się również bez istnienia w social media - Faceboook, Twitter, Instagram oraz Pinterest.

Logo zaprojektujesz przy pomocy darmowej grafiki wektorowej, jaką możesz znaleźć na jednej ze stron ze zdjęciami na darmowej licencji Creative Commons. Dokładną listę stron z darmowymi zdjęciami podaliśmy w tym artykule: Skąd pobrać darmowe zdjęcia?

W następnym artykule damy wam na tacy kolejny pomysł na sprawdzony zarobek w internecie. Warto z tego powodu śledzić nas i być na bieżąco z nowymi postami. Jeśli podobał Ci się artykuł polub nasz fanpage i zostaw komentarz!

0 komentarze:

Publikowanie komentarza