CO NOWEGO?
Loading...

Jak zarobić na blogu?

blog, zarobek

Prowadzenie własnego bloga przynosi wiele satysfakcji. Prawidłowe funkcjonowanie bloga wiąże się jednak z ciężką pracą umysłową i czasem. Niekiedy również dochodzą koszty związane z kupnem własnej domeny czy też hostingiem. To też nie dziwi, że każdy kombinuje jak spieniężyć swojego bloga i stworzyć sobie dodatkowy dochód pasywny.

Jak pisać bloga i zarabiać pieniądze?

Niezależnie od tego czy będziemy traktować nasz blog jako dodatkowy dochód pasywny czy też podstawowe źródło utrzymania, na początek można wyróżnić dwa najbardziej popularne sposoby na spieniężenie swojego bloga. Oto sprawdzone sposoby na dodatkowe pieniądze z twojego bloga.

Google AdSense

Najpopularniejszy sposób na spieniężenie wyświetleń twojego bloga. To prosty sposób, serwis reklamowy wyświetla reklamy kontekstowe na Twojej stronie a Ty otrzymujesz za to wynagrodzenie. Po przekroczeniu pułapu, jaki w tym wypadku wynosi 300zł, możesz automatycznie wypłacić swoje pieniądze na konto bankowe.

Programy partnerskie

Niezależnie od tego czy będziemy prowadzić blog kulinarny, podróżniczy czy motoryzacyjny, zawsze znajdziemy w internecie program partnerski, który będzie można podpiąć pod naszego bloga. Promując konkretny produkt, dostajesz określona prowizję za jego sprzedaż.

Popularne programy partnerskie:
  • Ceneo
  • Cash in Pills
  • NutriProfits
  • CamperiaLead
  • Bankier

Na jakim blogu można zarobić?

Tematyka bloga to indywidualny wybór. Warto zaryzykować stwierdzenie że jeśli jesteś w czymś dobry to niezależnie od konkurencji i tak osiągniesz sukces. Jednak o ile blogi o modzie lub podróżach mogą przynosić zysk to konkurencja jest pokaźna. Zdecydowanie łatwiej będzie przebić się w tematach mniej popularnych. Pisząc o tematyce sprecyzowanej wokół jednego produktu, można osiągnąć atrakcyjne stawki za kliknięcia z reklam i lepiej trafić do konkretnej grupy potencjalnych nabywców. To też pisząc o oczyszczaczach powietrza, konkurencja nie będzie tak olbrzymia, łatwiej będzie nam się pozycjonować, dodatkowo Google lepiej sprecyzuje reklamy, a ludzie chętniej kupią produkt od kogoś, kto będzie ekspertem w branży.

Popularne tematy na bloga:
  • moda
  • finanse
  • IT
  • nieruchomości
  • podróże

Ile zarabia się na blogu?

W kwestii zarobków nie można wytyczyć sztywnej granicy, wszystko zależy od kreatywności i przedsiębiorczości blogera. Popularnym autorem bloga o finansach i oszczędzaniu jest Michał Szafrański, który pokazuje różne formy spieniężenia swojego bloga. Jego zyski sięgają niekiedy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednak są to wyjątki od reguły, większość blogerów oscyluje w granicach kilkuset złotych, a wielu z nich pisze posty promujące za skromny podarunek, jakim jest określony produkt danej marki.

Do sukcesu nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.” - Emil Oesch

Powyższy cytat najlepiej oddaje klucz do sukcesu. Jeśli wyrobimy sobie skrupulatność i samodyscyplinę do tego by regularnie wkładać ciężką pracę w swojego bloga to z czasem z pewnością przyniesie nam to korzyści.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza