CO NOWEGO?
Loading...

Gdzie założyć bloga?

darmowy blog wordpress, gdzie założyć bloga żeby zarabiać


Blogowanie staje się coraz bardziej popularne. To forma przekazywania swoich myśli w postaci internetowego pamiętnika. Wiele ludzi traktuje to jako sposób na dodatkowy dochód pasywny. Współcześnie blog jest również sposobem na pokazanie siebie jako eksperta w danej branży oraz metodą na promowanie własnej firmy. Możliwości jakie daje nam posiadanie własnego bloga, jest naprawdę wiele, a jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia. 

Darmowy lub płatny blog WordPress

Najbardziej popularnym miejscem do założenia swojego wymarzonego bloga jest platforma WordPress. Od wielu lat wiedzie prym i nic nie zapowiada, by coś w tym kierunku miało się zmienić. WordPress współcześnie to ogrom możliwości, to już nie tylko platforma do stworzenia bloga. To również miejsce gdzie można zaprojektować własny sklep online, pokazać swoje portfolio czy stworzyć profesjonalną stronę wizytówkę dla swojego biznesu. Aktualnie WordPress pozwala rozszerzyć możliwości swojego bloga dając do dyspozycji ponad 55000 tys. wtyczek.

Alternatywa dla platformy WordPress – Blogger oraz Tumblr

Nie każdy jednak decyduje się na to by do swoich celów wybrać WordPressa. Dlatego warto przedstawić dwie dobre alternatywy dla tej platformy.  Na pierwszy ogień idzie platforma Blogger, która daje wszystko to, co może potrzebować początkujący blogowicz. Czy blogger jest darmowy? Tak, to darmowe rozwiązanie, gdzie po założeniu swojego bloga, dostajesz domenę blogspot. Korzystanie z tej platformy blogowej jest całkowicie bezpłatne. Dla tych którzy będą oczekiwać więcej, jest możliwość podpięcia własnej domeny. Panel zarządzania w Blogspocie jest przejrzysty i każdy kto stawia pierwsze kroki w blogowaniu, powinien bezproblemowo dać sobie radę samemu.

Blog na blogerze to nie jedyna alternatywa. Miejsc na założenie swojego bloga jest bez liku, ale warto tutaj jeszcze wspomnieć o jednym popularnym rozwiązaniu, jakim jest mikroblogowa platforma Tumblr. Można tam publikować zdjęcia, klipy wideo, czy też linki oraz wiele innych interesujących rzeczy. W sieci znaleźć liczne szablony Tumblr które następnie można wykorzystać do swojego bloga.

Gdzie jeszcze można założyć bloga za darmo?

  • Blogi
  • Wix
  • Weebly
  • Pinger
  • Storify

Pozostaje zatem życzyć wielu napisanych słów, które pozwolą skutecznie przyciągnąć czytelników a w przyszłości być może zaczną zarabiać. Jeśli interesuje Cię ta tematyka to odwiedź moje wcześniejsze wpisy gdzie pisałem o tym jak zarabiać na swoim blogu? Blogowanie to pasja, jednak znacznie przyjemniejsza, kiedy przynosi nam profity.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza